🔥 Pozor, akce na figurky Safari Ltd -20%! 🔥

Pomůcky k Montessori smyslové hře - Goki

Tyto pomůcky speciálně navržené pro malé ručičky pomůžou Vašim dětem objevovat a zároveň zdokonalovat jemnou motoriku. Úchopem a držením těchto pomůcek zároveň trénují ručičky na pozdější úchop tužky, a zároveň nenásilnou hravou formou procvičují své grafomotorické schopnosti.

Pomůcky mají krásné pestré barvy, které děti zaujmou a zabaví na dlouhou dobu. Jejich využití je velmi pestré, sledujte kolik možností vymyslí právě Vaše dítě!

Sensory play aneb Smyslohrátky. Co to je, a k čemu jsou dobré?

Sensory play aneb Smyslohrátky. Co to je, a k čemu jsou dobré?

Senzorická hra je forma her a aktivit zaměřených na stimulaci a rozvoj smyslových schopností u dětí. Tyto hry se zaměřují na využití všech pěti smyslů - zraku, sluchu, čichu, hmatu a chuti - k rozšiřování vnímání, poznávání světa a podporování rozvoje dítěte. Senzorické hry mohou zahrnovat různé materiály, textury, barvy, zvuky a vůně, které poskytují dětem nové a stimulující zážitky. Podívejte se na naši sekci SMYSLOHRÁTEK, a sestavte si vlastní zážitek!


Slyším tě, a ty zas mě 👂🏼

Slyším tě, a ty zas mě 👂🏼

Sluch je důležitým smyslem, který má a používá miminko ještě před svým narozením. Kdy miminko poprvé slyší maminčin tlukot srdce, kdy rozpozná jají hlas, a proč jsou miminka po narození spokojená při poslechu bílého šumu? 


Život není černobílý, ale někdy je to skvělé!

Život není černobílý, ale někdy je to skvělé!

Jeden z našich nejdůležitějších smyslových orgánů jsou oči. Než si jimi ale začneme užívat světa plného barev, musí se náš zrak pořádně vyvinout. Vše začíná již 22. den těhotenství, kdy se začínají tvořit základy očí ještě nenarozeného dítěte. V průběhu dalších týdnů a měsíců dochází k vývoji sítnice, duhovky, čočky, očních komor, víček a slzných žláz, ale ani porodem miminka vývoj jeho zraku zdaleka nekončí! V tomto článku se dozvíte co a jak vidí novorozenec