🔥 Pozor, akce na figurky Safari Ltd -20%! 🔥

Naše základní hesla? Bezpečnost a udržitelnost ♻️

Vyrábíme s láskou a úctou k naší planetě, která nám dáva své dary, se kterými můžeme pracovat. V tomto článku bychom Vás rádi zasvětili do zákulisí toho, jak nad materiály a jejich zpracováním přemýšlíme, a jak se stavíme k otázkám ekologie a udržitelnosti.V Lednu 2024 jsme se stali udržitelným eshopem!
(Projekt "Udržitelný eshop" vznikl za spolupráce společností Heureka, Visa, Komerční banka a Asociace společenské odpovědnosti)


Na této stránce sdílíme část našeho know how, když transparentně uvádíme konkrétní výrobky, které využíváme pro výrobu. V tajnosti si však z konkurenčních důvodů necháváme některé naše dodavatele, stroje a postupy výroby. Jsme si vědomi, že dochází a bude dále docházet ke kopírování našich nápadů, a používání stejných materiálů které jsme již prověřili a otestovali, nicméně vědomí zákazníků je pro nás přednější než tento podnikatelský risk a věříme, že si toho naši zákazníci váží. Děkujeme za pochopení
#transparentnipodnikani


NAŠE DÍLNA

V naší dílně tvoříme výrobky ze dřeva a dřevěné překližky, plexiskla, papíru a různých druhů vynilů. Používáme různé druhy laků, barev a nástrojů. Dále zpracováváme také jedlé potraviny v didaktické pomůcky pro děti od 3. let, a tvoříme ruznorodé výrobky na objednání dle přání našich zákazníků, kterých si moc Vážíme. Vážíme si také jejich zdraví, a proto používáme nezávadné a certifikované materiály

DŘEVO  Google (Noto Color Emoji - Unicode 15.1)

Od našeho českého dodavatele kupujeme opracované i neopracované dřevo (Bukové, Březové, Dubové, Topolové), které dále strojně a ručně zpracováváme ve finální výrobek. 

Od stejného dodavatele nakupujeme také dřevěné překližky (topolové a březové). Dřevěné překližky neboli vrstvené dřevo jsou desky slepené ze tří nebo více vrstev loupaných nebo krájených dýh. Ty se navzájem spojují do kříže, tedy kolmo ke směru vláken, čímž se omezuje jejich borcení. Tímto způsobem lze vytvořit desky velkých rozměrů s vynikajícím mechanickými vlastnostmi.

Dřevěná překližka se dělí nejen podle kvality, ale také podle podílu obsahu formaldehydu, který se vyskytuje v lepidle. Formaldehyd byl Mezinárodní agenturou pro výzkum rakoviny klasifikován jako karcinogen skupiny 1, tedy prokázaný karcinogen pro člověka. V tuto chvíli je v České republice zakázan při použití v potravinářství, avšak nadále je využíván například (a nejen) při výrobě hraček. 

Dáváme si tedy pozor, abychom - přestože to zákon umožňuje - nenakupovali překližku ve které je nebezpečný podíl této látky. Překližky které používáme k výrobě našich výrobků spňují tyto požadavky:

Třída lepení 1 (IF20), ČSN EN 324-2. Překližky jsou zdravotně nezávadné, vyhovují třídě A (E1) ČSN EN 1084. Stupeň hořlavosti podle ČSN EN 335-3 Vnitřní (suché) prostředí. 

LEPIDLO

Pro lepení výrobků ze dřeva dřevěné překližky využíváme netoxické nezávadné lepidlo bez rozpouštědel americké značky Titebond. Toto lepidlo má certifikaci pro využití na hračky, i pro nepřímý styk s potravinami (po zaschnutí). Lepidlo je voděodolné. Přestože lepidlo pochází ze Spojených států Amerických, je hojně využíváno napříč celou Evropskou unií včetně České republiky v dílnách truhlářů a velkých firem, a proto je dostání i u nás, bez potřeby dovozu malého množství neekologickou cestou.

V souborech je k dispozici bezpečnostní list ke stažení.

BARVIVA 🎨

Pro barvení didaktických pomůcek jako je barevná rýže nebo cizrna používáme výhradně netoxické gelové a práškové barvy, které jsou bezpečné pro požití i pro styk s pokožkou dětí. Na každém výrobku uvádíme na cedulce přesné složení daného výrobku, včetně použitých nosičů a tzv. "Éček".

Pro barvení dřeva, plexiskla a jiných materiálů používáme vodou ředitelné barvy BALAKRYL, které mají atest pro využití na hračky, i pro nepřímý styk s potravinami (po zaschnutí). Jsou vhodné pro použití v interiéru i exteriéru. 

V souborech je k dispozici technický list ke stažení.

PAPÍR A TISK 📰

Papírové produkty jako jsou například Kontrastní kartičky bohužel neumíme technicky vyrobit v nákladu a kvalitě, jakou potřebujeme. Spolupracujeme tedy s českou rodinnou firmou, která nám tyto produkty tiskne. U stejného výrobce si necháváme tisknout také malé kulaté samolepky s logem, nebo děkovné kartičky pro naše zákazníky.

Štítky a cedulky pro označení produktů si v tuto chvíli stále ještě vyrábíme sami na našem plotru. Zvažujeme však, že bychom i tyto štítky nechali vyrábět u výše zmíněného dodavatele, protože v objemu ve kterém již musíme štítky vyrábět nás to stojí spoustu času a energie, a přestává to tak být výhodné a ekologické.

TEXTIL A VINYL 👚

Textilní výrobky zakupujeme u značek Malfini, F&F a Marks&Spencer. Nemáme v tuto chvíli kapacitu ani technologii textil šít v naší dílně. Na textil naším tepelným lisem presujeme nažehlovací motivy, které vyrábíme z různých druhů vinylu.

Veškerý vinyl, který používáme, má certifikát OEKO-TEX, je možné ho prát v automatické pračce a sušit v bubnové sušičce. Materiál je kvalitní, a pochází z Evropské Unie.

Vinyl používáme také pro výrobu samolepek a štítků určených k organizaci Vašeho domova.


PARTNERSKÉ ZNAČKY

Na našem eshopu najdete i výrobky, které nepochází z naší dílny. Jedná se například o výrobky značek Moyo Montessori, Safari Ltd., Learning resources a další. Všechny tyto výrobky jsou v souladu se všemi Evropskými normami, nesou řádná označení výrobků. Některé výrobky jsou certifikovanou hračkou, jiné didaktickou pomůckou.

Přestože se některé z těchto výrobků vyrábí a kompletují v Číně, kontrolujeme a pro spolupráci si vybíráme pouze ty partnery, které splňují výše zmíněná přísná Evropská nařízení, a dbají na to, aby zaměstnanci továren pracovali ve slušných, férových a zdravotně nezávadných podmínkách, a za svou práci byli řádně finančně odměněni.

Pokud Vás zajímá Více informací, najdete je vždy na stránkách konkrétního výrobce.
Learning resources


EXPEDICE BALÍČKŮ📦

Každému zákazníkovi, který u nás vytvoří objednávku, chceme doručit zboží kvalitně. A protože je naším cílem neplýtvat, občas dorazí i ošklivá krabice. 

My totiž shromažďujeme veškeré obalové materiály, které mají ještě šanci k dalšímu použití, a dáváme jim další život. Znamená to, že každou takovou krabici musíme zbavit předchozích štítků od přepravců, včetně štítků s citlivými soukromými údaji předchozích adresátů. Také jí musíme prohlídnout, zda není někde děravá či jinak poškozená, a až pak jí můžeme využít my.

Stejně postupujeme v případě výplní, proto našim zákazníkům chodí různé druhy výplní (vzduchové polštářky, bublinková folie, papírový karton, novinové papíry, papírové hobliny, kartonová střiž a další...)

Až jakmile nemáme skladem dostatečnou zásobu již použitých obalových materiálů, teprve používáme kupované bublinkové fólie (pro křehké zboží), a 100% recyklovaný papír jako výplň volného místa v krabici. Kupujeme zaké recyklované krabice, a bublinkové (malé křehké placaté zboží) a plastové obálky (textil).

Pro dárková balení používáme kupované hedvábné papíry (původ EU), a celofán (ČR).

Používáním recyklovaného a recyklovatelného materiálu šetříme nejen naši planetu, ale také peněženku. Díky tomu, že se nám to v našem množství objednávek prozatím dobře daří, nemusíme v tuto chvíli do ceny dopravy promítat také balné. Levněji u nás tedy zakoupíte i Vy, a budeme rádi, když obalovému materiálu dáte také další život.

Děkujeme, že nás podporujete
- Kristýna, Mára,
Karolínka a Rozárka
@SimplyBaby.cz