Sestavte si sensory play hravě a rychle. Vyberte si z témat, které stále přidáváme!

Smyslohrátky aneb Sensory Play

Senzorická smyslová hra (také smyslohrátky, sensory play) je forma her a aktivit zaměřených na stimulaci a rozvoj smyslových schopností u dětí. Tyto hry se zaměřují na využití všech pěti smyslů - zraku, sluchu, čichu, hmatu a chuti. Senzorické hry mohou zahrnovat různé materiály, textury, barvy, zvuky a vůně, které poskytují dětem nové a stimulující zážitky.

Cílem senzorické hry je poskytnout dětem příležitost pro objevování, experimentování a rozvoj smyslových dovedností. Při těchto hrách se děti učí vnímat a rozlišovat různé textury, tvary, teploty a vlastnosti materiálů. Pomáhají také rozvíjet jemnou motoriku, koordinaci a koncentraci.

Senzorické hry mají také terapeutický a relaxační účinek. Pomáhají dětem se zklidnit, získat pocit bezpečí a pohody, a také podporují jejich emoční a sociální vývoj. Děti si prostřednictvím senzorické hry mohou vyjádřit své emoce, prozkoumávat svět kolem sebe a rozvíjet svou kreativitu.

Celkově lze říci, že senzorická hra je důležitým prostředkem pro rozvoj dětských smyslů, kognitivních dovedností, motoriky a emočního pohodlí. Poskytuje dětem zábavný a interaktivní způsob, jak se učit a poznávat svět kolem sebe.

Doporučené44

10 tipů na aktivity s barevnou rýží: Kreativní zábava pro rozvoj smyslů dětí

10 tipů na aktivity s barevnou rýží: Kreativní zábava pro rozvoj smyslů dětí

Smyslohrátky (sensory play) je výborný způsob, jak podporovat rozvoj smyslů u dětí a zároveň je zabavit. Jedním z nejvíce oblíbených materiálů pro smyslohraní je barevná rýže. Barevná rýže je snadno dostupná, levná a může poskytnout dětem nekonečné možnosti pro objevování a kreativitu. V tomto článku vám přinášíme 10 tipů, jak využít barevnou rýži pro smyslohrátky s vašimi dětmi.


Sensory play aneb Smyslohrátky. Co to je, a k čemu jsou dobré?

Sensory play aneb Smyslohrátky. Co to je, a k čemu jsou dobré?

Senzorická hra je forma her a aktivit zaměřených na stimulaci a rozvoj smyslových schopností u dětí. Tyto hry se zaměřují na využití všech pěti smyslů - zraku, sluchu, čichu, hmatu a chuti - k rozšiřování vnímání, poznávání světa a podporování rozvoje dítěte. Senzorické hry mohou zahrnovat různé materiály, textury, barvy, zvuky a vůně, které poskytují dětem nové a stimulující zážitky. Podívejte se na naši sekci SMYSLOHRÁTEK, a sestavte si vlastní zážitek!


Slyším tě, a ty zas mě 👂🏼

Slyším tě, a ty zas mě 👂🏼

Sluch je důležitým smyslem, který má a používá miminko ještě před svým narozením. Kdy miminko poprvé slyší maminčin tlukot srdce, kdy rozpozná jají hlas, a proč jsou miminka po narození spokojená při poslechu bílého šumu? 


Život není černobílý, ale někdy je to skvělé!

Život není černobílý, ale někdy je to skvělé!

Jeden z našich nejdůležitějších smyslových orgánů jsou oči. Než si jimi ale začneme užívat světa plného barev, musí se náš zrak pořádně vyvinout. Vše začíná již 22. den těhotenství, kdy se začínají tvořit základy očí ještě nenarozeného dítěte. V průběhu dalších týdnů a měsíců dochází k vývoji sítnice, duhovky, čočky, očních komor, víček a slzných žláz, ale ani porodem miminka vývoj jeho zraku zdaleka nekončí! V tomto článku se dozvíte co a jak vidí novorozenec

Rádce

Skladování materiálu na smyslohrátky

Skladování materiálu na smyslohrátky

Přečtěte si prosím jak skladovat materiál na smyslohrátky (rýže, cizrna apod.), aby Vám vydržela a sloužila opakovaně, a děti zabavila ještě hodně dlouho!