🔥 Pozor, akce na figurky Safari Ltd -20%! 🔥

Barevná rýže - Simply Baby

Barevná rýže je pomůckou pro smyslovou hru. Práce s barevnou rýží je zábavnou a poutavou formou hry, kdy děti trénují všechny své smysly, podněcují kreativitu a objevují různé způsoby, jak s rýží pracovat (hrabat se v ní, stavět z ní, přesypávat, třídit, plnit ...). Má terapeutický a relaxační účinek nejen pro děti, a rozvíjí jemnou motoriku. Poskytuje dětem zábavný a interaktivní způsob, jak se učit a poznávat svět kolem sebe.

Rýži stačí vysypat do předem připraveného prostoru (Plech, plastový box, nafouklý malý bazének...) a nechat děti si hrát a objevovat (samozřejmě pod dohledem dospělé osoby). Senzorická rýže je vhodná zejména pro děti, které si již nestrkají předměty do pusy (cca od 12 - 18 měsíců věku).

10 tipů na aktivity s barevnou rýží: Kreativní zábava pro rozvoj smyslů dětí

10 tipů na aktivity s barevnou rýží: Kreativní zábava pro rozvoj smyslů dětí

Smyslohrátky (sensory play) je výborný způsob, jak podporovat rozvoj smyslů u dětí a zároveň je zabavit. Jedním z nejvíce oblíbených materiálů pro smyslohraní je barevná rýže. Barevná rýže je snadno dostupná, levná a může poskytnout dětem nekonečné možnosti pro objevování a kreativitu. V tomto článku vám přinášíme 10 tipů, jak využít barevnou rýži pro smyslohrátky s vašimi dětmi.

Rádce

Skladování materiálu na smyslohrátky

Skladování materiálu na smyslohrátky

Přečtěte si prosím jak skladovat materiál na smyslohrátky (rýže, cizrna apod.), aby Vám vydržela a sloužila opakovaně, a děti zabavila ještě hodně dlouho!